вівторок, 8 березня 2016 р.

9 березня 2016 року відзначаємо

 202 роки з дня народження 

Тараса Шевченка.

Тарас Григорович Шевченко є одним з найбільш шанованих на Україні і відомим у всьому світі поетом, прозаїком і художником. Його твори вважаються основою сучасної української літератури.


Тарас Григорович Шевченко подарував безліч заповідей своїм нащадкам, що актуальні і в наші дні. Але прославленого поета на Україні знають і шанують і в інших країнах світу, в тому числі і в Росії, де він прожив 27 з 47 років свого життя. Пам’ятники Кобзареві з’являлися скрізь, де була українська діаспора. Вони є в Білорусі, Польщі, Молдові, Азербайджані, Казахстані, у Франції, Італії, Канаді, США, Бразилії, острові Мальта і багатьох інших країнах.

Коли вийшла перша збірка «Кобзаря» (1840) Т. Шевченкові було лише 26 років. Поеми «Катерина», «Тарасова ніч», «Іван Підкова», балада «Тополя», послання «До Основ’яненка», вірші «Перебендя», «Нащо мені чорні брови... » склали перший «Кобзар». Спеціально для першого видання Т. Шевченко написав вступний вірш-заспів «Думи мої, думи мої...». І. Франко свого часу писав: «Поява Шевченкового „Кобзаря“ 1840 р. в Петербурзі мусить уважатися епохальною датою в розвою українського письменства, другою після „Енеїди“ Котляревського». Твори Т.Шевченка перекладені всіма слов’янськими мовами, а також грузинською, вірменською, казахською, узбецькою, німецькою, англійською французькою, данською, новогрецькою, іспанською, хінді, японською, в’єтнамською, корейською, румунською, італійською, угорською, малайською, бенгальською та багатьма іншими мовами.Пам’ять великого українського поета і прозаїка прославляють не тільки численні пам’ятники, але й об’єкти, названі його ім’ям. Так, одним з найбільш незвичайних є, наприклад, кратер Шевченко на Меркурії.


Немає коментарів:

Дописати коментар