середа, 23 березня 2016 р.

          


       1.     Сергій Лойко, «Аеропорт».
       2.     Євген Положій, «Іловайськ».
       3.     Богдан Жолдак, «Укри».
       4.     Василь Шкляр, «Чорне сонце».
       5.  Марія Матіос, «Приватний щоденник. Майдан. Війна».
6.     Максим Бутченко, «Художник війни».
   У книгах описуються дні Донецького аеропорту, історії солдатів, які пережили «Іловайський котел».  
Письменники відтворили відчайдушні, а часом відверто безрозсудні операції безстрашних «кіборгів», їх побут і задушевні бесіди в очікуванні атаки. А також розповіли про сучасну війну і сучасних героїв − учасників воєнних дій в АТО.

Новинки сучасної літератури

ТЕТЯНА ЩЕРБАЧЕНКО "ЯК НЕ ЗАБЛУКАТИ В ПАВУТИНІ".

   Своєрідний посібник для дітей про всесвітню інтернет-павутину, про її історію й – особливо - практичне застосування.
   Книга Тетяни Щербаченко – вкрай актуальна нині, коли діти освоюють інтернет подекуди швидше за батьків і точно глибше за бабусь і дідусів.  Жваво подане й щедро та дотепно ілюстроване видання згодиться тим, хто починає активне життя в інтернеті: авторка легко й доступно оповідає про системи пошуку, соцмережі, е-крамниці та е-гроші, віруси й рекламу, хакерів і тролів.

Ігор Калинець Збірка "Дивосвіт"

Он дівчинка Дзвінка (дочка письменника) повела стежечку на високу гору, щоб глянути звідти, який він — «всенький світ». А «світ красний — голова крутиться». Бо в ньому і пустотливий легінь-вітер, і хмара з малими хмаренятами на плечах, і криничка та її мудра підземна мати, і камінь, який «серце м’яке має і маленьку дівчинку любить…» Барвистим, як веселка, глибоким, як криниця, і щедрим, як весняний дощ, стає життя людини серед природи, у злагоді з нею, у мирі, в любові. 


ВОЛОДИМИР РУТКІВСЬКИЙ "ДЖУРИ КОЗАКА ШВАЙКИ","ДЖУРИ-ХАРАКТЕРНИКИ", "ПІДВОДНИЙ ЧОВЕН", А ТАКОЖ ДИЛОГІЯ "СИНІ ВОДИ" Й КНИГА "СТОРОЖА ЗАСТАВА".

  Трилогія про джур і дилогія про битву на Синіх Водах – найвідоміші сучасні книги письменника.     Нині  він працює для українського читача зі своїми пригодницькими книжками, описуючи теми, складні й мало прописані істориками: зародження козацтва, битва часів Великого князівства Литовського, історія богатирів Іллі Муромця,                                                 Олешка Поповича й Добрині.

ГАЛИНА ПАГУТЯК  "ЛЯЛЕЧКА І МАЦЬКО "(СЕР.«СУЧАСНА ДИТЯЧА ПРОЗА»)

Історія про зворушливу дружбу хлопчика на прізвисько Лялечка і лиса-художника Мацька зоставить байдужою хіба геть черству людину. Це ж бо історія зародження справжніх, щонайсвітліших людських почуттів, і вона стократно цікавіша ще й тому, що оповів                         її справжній майстер слова – знаменита львівська письменниця Галина Пагутяк.

ВОРОНИНА ЛЕСЯ. СУПЕРАГЕНТ ООО. ТАЄМНИЦЯ ЗОЛОТОГО КЕНГУРУ. ДИТЯЧИЙ ДЕТЕКТИВ.

До нової книжки Лесі Ворониної увійшли детективні повісті: «У пащі крокодила», «Пастка у підземеллі», «Таємниця підводного міста», «У залізних нетрях» і «Таємниця золотого кенгуру». Герой цих повістей — нездоланний Суперагент 000 Гриць Мамай — розплутує найзагадковіші злочини, перемагає найпідступніших ворогів і рятує світ від неминучої загибелі, викривши міжнародну терористку бабусю-ніндзя. Книжка зацікавить не лише дітей, а й їхніх батьків, бабусь та дідусів, адже вона сповнена блискучого гумору та іронії.

МЕНЗАТЮК ЗІРКА "ЯК Я РУЙНУВАЛА ІМПЕРІЮ"

«Як я руйнувала імперію» - перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Як жили радянські люди? Як ганялися за дефіцитними товарами? Кого боялися? І чого прагнули? Герої повісті – підлітки, що дружать, сваряться, хуліганять, часом навіть вдаються до чарів, а при тому опиняються в вирі суспільних змін. Читач зрозуміє, чому були неминучими й наступні потрясіння, що їх зазнала Україна. Чому розвалився Радянський Союз? І – найголовніше - хто його розвалив?
Зі́рка Заха́ріївна Мензатю́к (21 жовтня 1954, c. Мамаївці, Кіцманський район, Чернівецька область) — українська письменниця, журналіст.
Писати вірші і друкуватися в районній і обласній газетах почала в шкільні роки (перший вірш був надрукований в 11 років).
1972-1977 – навчання на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

   Друкувалася в газетах: «Літературна Україна», «Зірка», «Культура і життя», «Наша віра» та інших, а також журналах: «Соняшник», «Барвінок», «Малятко», «Дніпро», «Веселочка», «Паросток», «Дошкільне виховання», «Мамине сонечко», «Дзвіночок», «Перець», «Ластівка», «Сільські обрії» (всі – Україна), «Веселка» (США), «Веселка» (Словаччина).
Член Національної Спілки письменників України (з 1995).

Відзнаки і нагороди
Літературна премія імені Наталі Забіли (2005);
Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва (2007);
Лауреат Міжнародного літературного конкурсу в США (2002);
Книжка «Казочки-куцохвостики» здобула титул «Книжка року 2006» у номінації «Дитяче свято»;
Третя премія Міжнародної київської виставки-ярмарку "Книжковий світ" (2006) в номінації «Найкраща дитяча книга».

 СеРГІЙ ГРИДІН "ФЕДЬКО, ПРИБУЛЕЦЬ З ІНТЕРНЕТУ". 

Герої цієї історії - звичайні хлопці Сашко та Петрик - з волі зовсім не звичайного інтернетного віруса потрапляють у віртуальний світ, де їм доведеться зустрітися з жорстокими піратами, дикими людожерами, голодними крокодилами та потворними чудовиськами.




ВАСИЛЬ ШКЛЯР. РОМАН «ТІНЬ СОВИ».

  Одвічна історія про кохання та журбу двох молодих людей — Степана та    Катерини, життя яких сповнене світлої поезії і драматизму. Не було в Степана    людини ближчої, ніж кохана. Але чи палає в її серці такий же вогонь любові?

ІРЕН РОЗДОБУДЬКО. РОМАН «ОДНОГО РАЗУ».

 Це книга-сповідь, історія життя з авторськими коментарями. Одного разу ми народжуємося на світ, потім починаємо шукати сенс життя, робимо помилки, розчаровуємося, падаємо, злітаємо, віримо, зневірюємося…Книга, що її автор  назвала неправильною книгою. Неправильною в тому сенсі, що вона не підпорядковується жодним літературним шаблонам, як і саме життя не можна з певністю окреслити контурами.

Немає коментарів:

Дописати коментар