понеділок, 29 лютого 2016 р.

Конспект уроку з української літератури 6 клас

Дата_____________________________      КЛАС___________________________________
ТЕМА Контрольна робота № 4. «Творчість В. Винниченка, С. Чернілевського,
 І. Жиленко, І Калинця, Е. Андієвської»



Мета:            виявити рівень знань, умінь і навичок учнів із метою їхньої корекції; розвивати пам’ять, уміння зосереджуватись, логічне та образне мислення, зв’язне мовлення; виховувати толерантність, старанність, відповідальність.
Очікувані результати:учні знають зміст творів, що вивчалися, уміють виділяти ключові епізоди, коментувати їх; визначають провідні мотиви поезій; висловлюють свою думку про них, характеризують героїв, описують своє ставлення до них, роблять висновки, оформлюють зв’язні висловлювання.
Теорія літератури:ліричний твір, строфа, епічний твір, головний герой, другорядні герої, казка-притча.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.
Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово вчителя.
Стосунки людини й світу завжди складні. Розібратися в них нелегко навіть дорослим. Та інколи діти дають уроки добра старшим. Що ви з цього приводу думаєте, як оцінюєте художній твір, як умієте висловлювати свої думки, покажете на контрольній роботі.
ІІ. Основний зміст роботи
1.   Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
2.   Виконання тестових завдань.
І варіант
Початковий і середній рівні
(За кожну правильну відповідь учні отримують по одному балу.)
1.    Федькові з оповідання В. Винниченка «Федько-халамидник» забороняли навіть наближатися до Толі
А    бо Толя усі провини звертав на Федька
Б    тому що Толя дуже хворів
В    тому що Федько весь час підбивав панського синка на нерозважливі вчинки
Г    бо батьки ненавиділи панів
2.    Головна думка поезії С. Чернілевського «Теплота родинного інтиму» співзвучна з прислів’ям
А    чого мати навчить, того й батько не перевчить
Б    біля рідної матінки добре дитятку
В    мати однією рукою б’є, а другою гладить
Г    у семи няньок дитя без ока
3. Віршовий двоскладовий розмір із наголосом на першому складі:
А) ямб;
Б) хорей.
Визнач віршовий розмір уривка:
Думи мої, думи мої,
Лихо мені з вами.
Нащо стали на папері
Сумними рядами…
А) ямб;
Б) хорей.
4.    Прочитайте рядки з вірша І. Жиленко й визначте, які художні засоби в ньому використано.
І раптом протрюхикав на коні
Дідусь Мороз. І загубив підкову.
Та не просту. А золоту. Таким,
На місяць схожим, серпиком лежала,—
аж розгубились в небі літаки,
кричали: «Мама!»
Й крильцями дрижали.
А    метафори й порівняння
Б    пестливі слова й метафора
В    епітети й порівняння
Г    епітети й пестливо-зменшувальні слова
5.    Жар-птиця з однойменної поезії І. Жиленко є символом
А    світлої радості
Б    народної казки
В    екзотичної країни
Г    свята, карнавалу
6.    Продовжте речення.
Головний герой — це…
Достатній рівень
(За кожну правильну відповідь учні отримують по 1,5 бала.)
7.    Схарактеризуйте образ Федька-халамидника з однойменного оповідання В. Винниченка, порівняйте його з образом Толі.
8.    Назвіть казки Е.Андієвської та коротко охарактеризуйте  їх.
Високий рівень
(За правильну відповідь учні отримують 3 бали.)
9.    Виконайте одне із завдань.
1.   Висловіть свої судження про значення фантазії, творчої уяви, мрії в житті людини (на основі вивчених творів та власних спостережень).
2.   Продовжте історію Федька-халамидника, якби він залишився живим
Відповіді: 1В, 2Б, 3Б,Б, 4Б, 5А.
6. Головний герой – особа, яка перебуває в центрі уваги письменника, навколо нього розгортається сюжет, він найбільше охарактеризований.


ІІ варіант
Початковий і середній рівні
(За кожну правильну відповідь учні отримують по одному балу.)
1.Батько давав Федькові гроші (В.Винниченко «Федько-халамидник»)…
А) щоб хлопець більше не грав з Толею;
Б) бо хлопець не брехав;
В) бо хлопцеві потрібні були кошти на навчання.
2.Головна думка  вірша С. Чернілевського «Теплота родинного інтиму»:
А) прославляння справжньої, безкорисливої материнської любові і турботи;
Б) світла ніжність;
В) тихий смуток за дитинством;
Г) віра в щасливе майбуття.
3.  Віршовий двоскладовий розмір із наголосом на другому складі:
А) ямб;
Б) хорей.
Визнач віршовий розмір уривка:
Реве та стогне Дніпр широкий,
Сердитий вітер завива,
Додолу верби гне високі,
Горами хвилю підійма…
А) ямб;
Б) хорей.
4. Який художній засіб використав Станіслав Чернілевський у виділених рядках вірша?
Теплота родинного інтиму.
Ще на шибах досвіток не скрес.
Встала мати. Мотузочком диму
Хату прив’язала до небес…
А) порівняння;
Б) епітети;
В)  метафори;
Г) уособлення.
5.У якому рядку всі герої є головними?
А)Федько, Кость, рибалка, Жар-Птиця;
Б) Гном, Стьопка, дідусь;
В) Толя, риба, пастушок;
Г) Шакал, пальці, Спірка? 
6.Продовжте речення.
Казка-притча — це…
Достатній рівень
(За кожну правильну відповідь учні отримують по 1,5 бала.)
7.Над чим вас змусили замислитись оповідання В.Винниченка?
8.Назвіть вірші І.Калинця та коротко охарактеризуйте  їх.
Високий рівень
(За правильну відповідь учні отримують 3 бали.)
9.Виконайте одне із завдань.
1.Написати твір-мініатюру «Моє ставлення до Федька і Толі».
2.Яку проблематику порушує Е.Андієвська у творі «Говорюща риба»?
Відповіді:1Б, 2А, 3А, А,4,В,5 А,
6.Казка – притча  – це повчальна казка з чітко висловленим висновком (мораллю), змістом близька до байки.
ІІІ. Домашнє завдання
Повторити теоретичний матеріал.
IV. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— Найважчим на уроці для мене було…



Немає коментарів:

Дописати коментар