четвер, 28 квітня 2016 р.


Збірник матеріалів для підготовки до написання власного висловлення на ЗНО з української мови та літератури




вівторок, 26 квітня 2016 р.


Освіта.ua презентує найбільшу онлайн-базу тестових завдань ЗНО з української мови та літератури



неділя, 24 квітня 2016 р.

Біографія І.Багряного

Аудіокнига І.Багряний "Тигролови"

Фільм за романом І.Багряного "Тигролови"

З літератури XX століття (українська література 9 клас)

Еміграційна література XX століття

З літератури XX століття (українська література 9 клас)

Імена і твори. Жанрове, тематичне, 
стильове розмаїття  літератури XX ст.

З літератури XX століття (українська література 9 клас)


ЛІТЕРАТУРА XX ст. - МИСТЕЦТВО ОНОВЛЕНИХ ТРАДИЦІЙ І СМІЛИВОГО НОВАТОРСТВА



Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя)
Коли Ісус Христос входив до Єрусалиму, він наблизився до Вітфагії і Віфанії, до гори, що зветься Оливної і послав двох учнів Своїх, сказавши: "Ідіть у село; увійшовши до нього, знайдете прив’язане осля, що на нього ніхто з людей ніколи не сідав; Відв’яжіть його, і приведіть, і якщо хто спитає: Нащо відв’язуєте? скажіть тому так: Господь потребує його ". Посланці ж відійшли, і знайшли, як Він сказав їм. Коли ж стали відв’язувати молодого осла, господарі його їх запитали: Нащо осля відв’язуєте? Вони ж відказали: Господь потребує його. І привели його до Ісуса, і, поклавши одежу свою на осля, посадили на нього Ісуса. І, коли Він їхав, люди стелили одежу свою по дорозі. А як Він наближався вже до сходу з гори Оливної, то весь натовп учнів в радості велемовно Бога хвалив за всі чудеса, що бачили, кажучи: Благословенний Цар, що йде в ім’я Господнє! Мир на небесах, і слава на висоті! "Урочистий вхід Ісуса в Єрусалим був вступом Його на шлях хресних страждань. Про цю подію розповідають у своїх Євангеліях всі чотири євангелісти (див. Мт. 21,1-11; Мк. 11,1-11; Лк. 19,29-44: Ів. 12,12-19).У євреїв був звичай: царі і переможці в’їжджали до Єрусалиму на конях або ослах, і народ урочистими вигуками, з пальмовими гілками в руках зустрічав їх. Виконуючи пророцтва Старого Завіту (див. Зах. 9,9), Христос саме таким урочистим чином в’їжджав в Єрусалим, але не як Цар земний або переможець у війні, а як Цар, Царство Якого не від світу цього (Ін. 18,36) як Переможець гріха і смерті. Єврейський народ, що знаходився під римським ярмом, очікував Месію як політичного визволителя, і всім здавалося, що Чудотворець, який вчора воскресив Лазаря і колись нагодував 5 тисяч народу, цілком може бути саме тим земним вождем, який приведе свій народ до політичної незалежності і земного царства насолоди.З тих, які тоді перебували на вулицях Єрусалиму тільки один Христос знав, що замість земного царства Він приносить людині Царство Небесне, замість позбавлення від земного рабства Він звільняє людину від рабства набагато гіршого - від рабства гріха. Він Один знав, що шлях, усіяний нині пальмовими гілками, веде до Хреста і Голгофи. Це царське прославляння Христа перед Його смертю Церква згадує для свідчення, що страждання Спасителя були добровільними.Назва Вербна неділя походить від того, що на це свято віруючі приходять з гілками, як правило, вербових рослин чи інших дерев, які першими розпускаються навесні, в ознаменування тих гілок, які різали іудеї, що зустрічали Ісуса у Єрусалимі. Звичайно, на півдні використовують квіти і гілки інших дерев, як правило, пальм. В Україні, де таких дерев немає і де перша розпускається верба, з давніх часів стали використовувати її гілки, тому і саме свято стало називатися Вербною неділею. Але справжня його назва - Вхід Господній до Єрусалиму.
Вітання з Вербною неділею

пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

понеділок, 11 квітня 2016 р.

середа, 6 квітня 2016 р.

Вітаю зі святом!

Благовіщення Пресвятої Богородиці

Християни відзначають це свято в різні дні: Протестантська і Католицька церкви – 25 березня, а православні будуть святкувати Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2016 році 7-го квітня. Таким чином, Благовіщення, має фіксовану дату, може випасти і на великодні свята чи на дні посту.
Щодо традицій святкування цього свята, то їх існує чимало. Розводять багаття, в яких спалюють різні предмети, що символізує спалювання зими і зігрівання весни. Водять хороводи, співають. Однак, ці звичаї, що стосуються стихії вогню, перейшли з язичництва і не схвалюються православною церквою.
В ніч на свято Благовіщення в 2016 році можна випрошувати собі славу. Оскільки раніше вважалося, що тоді прийде багатство і щастя. Тому шукали яскраву зірку в небі і голосно вигукували прохання, звернене до Бога, про дар слави собі. Є очисний обряд відпустити птахів на волю, що символізує звільнення, дароване Богом людям, від гріха і смерті. В цей день всяка робота вважалася гріхом.

Увага, ЗНО 2016






11 квітня визначать поріг ПЗНО з української мови







Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови у 2016 році


вівторок, 5 квітня 2016 р.


У 2016 році середній бал атестата вступників переводиться у 200-бальну шкалу


Переведення середнього бала атестата у 

200-бальну шкалу

ДПА 11 клас українська мова






У 2016 році державна підсумкова атестація з української мови буде проводитися у формі зовнішнього незалежного оцінювання



понеділок, 4 квітня 2016 р.

На допомогу учням 9 класу (зарубіжна література)

М.Ю. Лермонтов - видатний російський письменник

Біографія М.Ю. Лермонтова

Лермонтов "На дорогу йду я в самотині"

Лермонтов "І нудно, і сумно..."

Лермонтов "Хмари"

Лермонтов "Смерть поета"

Лермонтов "Пророк"

Фільм за романом М.Ю. Лермонтова "Герой нашого часу"

Презентація "М.Ю. Лермонтов - видатний російський письменник.Мотиви свободи і самотності, песимізм поезій Лермонтова"

Презентація "Герой нашого часу"- морально-психологічний роман

Презентація "Характеристика образу Печоріна"

Презентація "Жіночі персонажі роману"

Презентація "Максим Максимович - образ "маленької людини"

пʼятниця, 1 квітня 2016 р.

На допомогу учням 9 класу (українська література)

фільм "Чорна рада" за романом П.Куліша

"Велич особистості" Пантелеймон Куліш

Аналіз роману П.Куліша Чорна рада"

Характеристика персонажів

У романі діють історичні особи (Іван Брюховецький, Яким Сомко, Павло Тетеря, ніжинський полковник Васюта, згадується також Юрій Хмельницький, Вуяхевич). Проте більше місця відведено персонажам, створеним уявою автора, – Кирило Тур, Пугач, Василь Невольник, Леся, Шрам, Петро Шраменко, Божий Чоловік, Черевань, Мелася Череваниха, Тарас Сурмач, Кирило Тур, Гвинтовка та ін. Саме через їх образи і характери письменник розкриває в романі перераховані нами проблеми роману.