четвер, 3 листопада 2016 р.

9 листопада на Українському радіо відбудеться Шістнадцятий радіодиктант національної єдності.
Акція традиційно відбувається у День української писемності та мови і має на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова. Для того, щоб стати учасником, окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку, радіоприймач, комп'ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет.
Об 11 годині на Першому каналі Українського радіо
почнеться радіопрограма, присвячена акції: йтиметься про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання, а об 11:30 прозвучить власне текст.
Диктуватиме доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко.
Українське радіо запрошує усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту — зібратися родиною, колективом чи організувати написання у закладі, де ви працюєте або навчаєтеся, адже мета акції — не перевірка грамотності, а єднання!

Фільм "СОН"про важкий шлях нашого генія Т.Г. Шевченка. Знятий на Україні в 1964 кіностудією Довженка

Обличчя української історії Т.Шевченко

вівторок, 23 серпня 2016 р.

До уваги батьків та учнів!

         ОГОЛОШЕННЯ

Шановні батьки та учні 

Щорської ЗОШ І - ІІІ ст. №1!

30.08.2016 р. о 9.00 відбудеться пробний день .


Календарне планування

Орієнтовне календарне планування
Українська література
7 клас
(70 год, 2 год на тиждень)

Розроблено
за Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів: Українська література: 5-9 класи / Р.В. Мовчан, К.В.Таранік-Ткачук, М.П.Бондар, О.М.Івасюк, С.А.Кочерга, Л.І.Кавун, О.І.Неживий, Н.В.Михайлова.
( зі змінами 2015 року)

понеділок, 22 серпня 2016 р.

Календарне планування

Орієнтовне календарне планування
 Українська література 
 5 клас
(70 год, 2 год на тиждень)
Розроблено
за Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів: Українська література: 5-9 класи / Р.В. Мовчан, К.В.Таранік-Ткачук, М.П.Бондар, О.М.Івасюк, С.А.Кочерга, Л.І.Кавун, О.І.Неживий, Н.В.Михайлова.

( зі змінами 2015 року)

неділя, 21 серпня 2016 р.

вівторок, 16 серпня 2016 р.

На допомогу вчителю- словеснику

Ведення класного журналу (Пам’ятка для словесника)

(Подані рекомендації і зразки заповнення сторінок журналу розроблено на основі наказу МОН України від 03.06.2008 р. № 496, «Інструктивно-методичних рекомендацій щодо вивчення у загальноосвітніх навчальних закладах предметів інваріантної складової навчального плану у 2010/2011 навчальному році» (лист МОН України від 21.08.2010 р. № 1/9-580), методичних рекомендацій щодо вивчення української мови та літератури у 2013/2014 навчальному році, листа МОН України «Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2013/2014 навчального року» від 20.05.2013 р. № 1/9-349)

На допомогу вчителю зарубіжної літератури


Зарубіжна література

середа, 27 липня 2016 р.

Перший урок у новому навчальному році Міністерство освіти і науки України пропонує освітянам присвятити відзначенню 25-ї річниці незалежності України. Про це йдеться в листі МОН України від 20.07.2016 № 1/9-385.
Урок для учнів 1-4 класів пропонується провести на тему «Це наше і це твоє» з використанням мультфільмів (http://plus-plus.tv/dyvys/programy/multserial/ce-nashe-i-ce-tvoye-ochima-ditey-651302.html). Цією пропозицією продовжується спільний проект Міністерства освіти і науки та телеканалу ПЛЮСПЛЮС «Це - наше і це – твоє», започаткований у вересні минулого року.
Учні 2-4 класів протягом вересня-листопада 2015 року в своїх малюнках розповідали, чим вони можуть пишатися у своїм ріднім краї, своїй країні. За підсумками цього конкурсу із шести сотень дитячих робіт було обрано сто сімдесят одну. Розповіді учнів об’єднали в 25 більш загальних тем, що лягли в основу нового сезону мультфільму «Це - наше і це - твоє!». Мультиплікаційні фільми пропонується переглянути молодшим школярам на початку нового навчального року.
Для учнів 5-11-х класів урок 1-го вересня пропонується присвятити темі «Від проголошення Незалежності до нової України».
Разом з тим, Міністерство наголошує, що вчитель може провести Перший урок за власним сценарієм.
1 вересня загальноосвітні навчальні заклади також можуть взяти участь у Всеукраїнському учнівському конкурсі «Зміни до Конституції – нове обличчя місця, де ти живеш!». Інтелектуальні змагання проводяться серед учнів 5-11-х класiв загальноосвiтнiх навчальних закладів, зокрема, команд (класів) у три тури: І тур – шкільний;ІІ тур — районний (мiський); ІІІ тур — онлайн-голосування, де визначиться переможець на всеукраїнському рівні. Цей конкурс пройде під патронатом Президента України за участю Національної Ради реформ, Міністерства освіти i науки України та за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Ради Європи, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).


РОЗРОБКИ  І СЦЕНАРІЇ  ПЕРШОГО УРОКУ У 2016/2017 Н.Р.
Матеріали до проведення Першого уроку

субота, 11 червня 2016 р.

День вишиванки
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичиних поглядів.
В 2016 році День вишиванки припадає на 19 травня.

День вишиванки в нашій школі

Я сама блогер

ВСЕ ДЛЯ BLOGGER(А) НА BLOGSPOT(E)!

Школа блоггера

Як створити блог учителя

Blogodel - Blogger, Блогспот ЧАЙНИКАМ, ОТ ЧАЙНИКА ЗАВАРОЧКА (хранилище скриптов для себя и читателей)

Українська Блогосфера

Анімаціі для блогу

Блогерам - початківцям


ЦЕ ЦІКАВО
Слово blog утворилося в результаті скорочення двох слів  web log. Log в перекладі з англійської означає журнал або щоденник, за словником кіно і мас-медіа. У більш широкому сенсі це слово багатозначне. Web (анг.) - це мережа, тканина, полотно ...
Blogger був створений компанією Pyra Labs, якою зараз володіє Google.


вівторок, 7 червня 2016 р.

До уваги учнів! Література для читання влітку!


Українська література




До уваги учнів 7 класу! Література для читання влітку на 2016 / 2017 н.р.!

Українська література

1. Іван Франко "Захар Беркут"
2. Андрій Чайковський. «За сестрою»
3. Михайло СТЕЛЬМАХ. «Гуси-лебеді летять…»
4. Григір ТЮТЮННИК. «Климко»
5.  Олекса СТОРОЖЕНКО. «Скарб»
6. Богдан ЛЕПКИЙ. «Мишка (Казка для дітей, для малих і великих)»
7.  Марина ПАВЛЕНКО. «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських»
8. Любов ПОНОМАРЕНКО. «Гер переможений» 
9. Олександр ГАВРОШ. «Неймовірні пригоди Івана Сили»

четвер, 28 квітня 2016 р.


Збірник матеріалів для підготовки до написання власного висловлення на ЗНО з української мови та літератури




вівторок, 26 квітня 2016 р.


Освіта.ua презентує найбільшу онлайн-базу тестових завдань ЗНО з української мови та літератури



неділя, 24 квітня 2016 р.

Біографія І.Багряного

Аудіокнига І.Багряний "Тигролови"

Фільм за романом І.Багряного "Тигролови"

З літератури XX століття (українська література 9 клас)

Еміграційна література XX століття

З літератури XX століття (українська література 9 клас)

Імена і твори. Жанрове, тематичне, 
стильове розмаїття  літератури XX ст.

З літератури XX століття (українська література 9 клас)


ЛІТЕРАТУРА XX ст. - МИСТЕЦТВО ОНОВЛЕНИХ ТРАДИЦІЙ І СМІЛИВОГО НОВАТОРСТВА



Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя)
Коли Ісус Христос входив до Єрусалиму, він наблизився до Вітфагії і Віфанії, до гори, що зветься Оливної і послав двох учнів Своїх, сказавши: "Ідіть у село; увійшовши до нього, знайдете прив’язане осля, що на нього ніхто з людей ніколи не сідав; Відв’яжіть його, і приведіть, і якщо хто спитає: Нащо відв’язуєте? скажіть тому так: Господь потребує його ". Посланці ж відійшли, і знайшли, як Він сказав їм. Коли ж стали відв’язувати молодого осла, господарі його їх запитали: Нащо осля відв’язуєте? Вони ж відказали: Господь потребує його. І привели його до Ісуса, і, поклавши одежу свою на осля, посадили на нього Ісуса. І, коли Він їхав, люди стелили одежу свою по дорозі. А як Він наближався вже до сходу з гори Оливної, то весь натовп учнів в радості велемовно Бога хвалив за всі чудеса, що бачили, кажучи: Благословенний Цар, що йде в ім’я Господнє! Мир на небесах, і слава на висоті! "Урочистий вхід Ісуса в Єрусалим був вступом Його на шлях хресних страждань. Про цю подію розповідають у своїх Євангеліях всі чотири євангелісти (див. Мт. 21,1-11; Мк. 11,1-11; Лк. 19,29-44: Ів. 12,12-19).У євреїв був звичай: царі і переможці в’їжджали до Єрусалиму на конях або ослах, і народ урочистими вигуками, з пальмовими гілками в руках зустрічав їх. Виконуючи пророцтва Старого Завіту (див. Зах. 9,9), Христос саме таким урочистим чином в’їжджав в Єрусалим, але не як Цар земний або переможець у війні, а як Цар, Царство Якого не від світу цього (Ін. 18,36) як Переможець гріха і смерті. Єврейський народ, що знаходився під римським ярмом, очікував Месію як політичного визволителя, і всім здавалося, що Чудотворець, який вчора воскресив Лазаря і колись нагодував 5 тисяч народу, цілком може бути саме тим земним вождем, який приведе свій народ до політичної незалежності і земного царства насолоди.З тих, які тоді перебували на вулицях Єрусалиму тільки один Христос знав, що замість земного царства Він приносить людині Царство Небесне, замість позбавлення від земного рабства Він звільняє людину від рабства набагато гіршого - від рабства гріха. Він Один знав, що шлях, усіяний нині пальмовими гілками, веде до Хреста і Голгофи. Це царське прославляння Христа перед Його смертю Церква згадує для свідчення, що страждання Спасителя були добровільними.Назва Вербна неділя походить від того, що на це свято віруючі приходять з гілками, як правило, вербових рослин чи інших дерев, які першими розпускаються навесні, в ознаменування тих гілок, які різали іудеї, що зустрічали Ісуса у Єрусалимі. Звичайно, на півдні використовують квіти і гілки інших дерев, як правило, пальм. В Україні, де таких дерев немає і де перша розпускається верба, з давніх часів стали використовувати її гілки, тому і саме свято стало називатися Вербною неділею. Але справжня його назва - Вхід Господній до Єрусалиму.
Вітання з Вербною неділею